Męski punkt widzenia - tamte usta...

               A może mężczyźni nie chcą całować nowych ust swoich partnerek?Są jakieś takie twarde, nie można ich zmiętosić, nie poddają się tak łatwo w każdym razie...Hola, hola, powiecie, że tego nie dotyczy wspólnota majątkowa! Postanowiłem pokazać mój punkt widzenia, bądź co bądź, na swoim blogu, gdy dotarło do mnie, że nie poznałem swojej koleżanki po małym coniecu warg właśnie. Wtedy wydawała mi się ładna, miała piękne, "zacięte" usta, a teraz jej obraz był hm,  sztuką popularną.....Właściwie, przepraszam, sztuką masową -wedle jej podania przez filozofa N. Carolla. Zbliżenie z pop-artem i Marylin Monroe jako produktem u Warhola nasuwa się samo. Chciałem napisać, że usta Marylin sa niepowtarzalne, ale tak dzisiaj nie jest.

Bo robienie sobie ust, to możliwość skorzystania z technologii dla piękna. Ta popularna zdobycz dzisiejszości staje się takim samym produktem jak "rwane" jeansy.

Nie zamierzam pisać o minusach posiadania nowych ust, chociaż np. ograniczanie sobie sauny dla stałych bywalczyń może być kłopotliwe. Podobne jak nie zamierzam się znęcać nad posiadaczkami takich samych za szerokich marynarek, tenisówek i sweterków, chokerów itd. Nie skomentuję identycznych kształtów sedanów i suvów, które jeżdżą  po naszych ulicach. Pamiętamy, że to tak samo produkty? W tym miejscu można zadać pytanie, czy wszystko na wszystkich dobrze leży, czy wszystko pasuje i tu dochodzimy do kwestii proporcji...

Zamierzam natomiast podkreślić, że dobrodziejstwo kwasu hialuronowego jest jak każdy wie czasowe, natomiast stosowanie botuliny (zwłaszcza w leczeniu bruksizmu) jest już szkodliwe.

Mamy produkt i nie zawahamy się go użyć, mówi się w samym środku kultury masowej, czyli w internecie. Czy Facial Flex może w ciągu kilku dni powiększyć usta?Nie. Bo nie jest wytworem kultury masowej, gdzie chcemy szybko, od strzału, i z efektem wow...Ale w dłuższym terminie potrafi więcej i na dłużej. Jest jak trenażer ortodontyczny, którego funkcja koncentruje się na mięśniach, a nie musi mieć przełożenia na strukturę kości. A za tym idą konkretne badania.

Wracam do tego mężczyzny, który wybiera sobie partnerkę życiową. Tego pierwszego w tym felietonie. Czy ściągnął kobietę z taśmy produkcyjnej gabinetu estetyki X???

- Piotrek Jaworski - logopeda, terapeuta Oral Placement Therapy