„Piękno bierze się z wnętrza, ale przy odrobinie uważności i odpowiedniej pielęgnacji staje się widoczne na skórze.”

Każda z nas, kobiet, a obecnie także coraz więcej mężczyzn, marzy o naturalnie pięknej skórze, która promienieje, której nie trzeba ukrywać pod kolejnymi warstwami makijażu, a stosować go jedynie do podkreślenia tego, co w nas piękne czy wyrażenia siebie. Nie zapewnimy jej sobie używając kolejnych, coraz to nowszych ani droższych kosmetyków, często wybieranych spontanicznie i ogólnikowo, a zmianą myślenia o naszej skórze i jej potrzebach. Patrząc na skórę musimy patrzeć całościowo na siebie. To, jak się czujesz odzwierciedla się w tym, jak wyglądasz. Kluczem jest minimalizm, ale perfekcyjnie dobrany do właśnie Twoich potrzeb.

Styl życia, dieta oraz pielęgnacja – w odpowiednich proporcjach to przepis na zdrową i piękną skórę.

Zdrowy styl życia – co to właściwie znaczy? W dzisiejszym, pędzącym świecie trudno o brak stresu. Napięcia wywołuje praca, piętrzące się obowiązki domowe, ciągłe dążenie do bycia lepszą czy strach przed starością. Stresu w naszej codzienności nie unikniemy, ale możemy skutecznie sobie zacząć z nim radzić. Jest wiele metod, które pozwolą zdystansować się od zamartwiania problemami, trzeba tylko znaleźć tę odpowiadającą właśnie Tobie. Muzyka, masaż, ruch na świeżym powietrzu czy wysiłek na siłowni, chwila ciszy w swoim towarzystwie czy spotkanie z przyjaciółmi – ile ludzi tyle pomysłów. Poznanie najlepszego dla siebie sposobu na zrzucenie ciężaru stresu ze swoich barków jest pierwszym i najważniejszym krokiem do zdrowego stylu życia. Drugim jest sen. Ma on zasadnicze znaczenie dla zdrowia naszej skóry i redukcji stresu. Najbardziej produktywny i regenerujący dla skóry i umysłu jest co najmniej 6 godzinny, nieprzerwany, rozpoczynający się przed godziną 23 sen. Niezwykle cenne są także 15 – 20 minutowe drzemki w ciągu dnia czy dosłownie kilkuminutowe chwile głębokiego relaksu, np. podczas masażu czy zabiegów kosmetycznych, które uruchamiają procesy regeneracyjne naszej skóry porównywalne z tymi podczas nocnego odpoczynku. Trzecia zasada to oczywiście ruch. Jest on naturalnym dla człowieka sposobem na rozładowanie napięcia. Aktywność fizyczna dotlenia komórki, stymuluje mięśnie, poprawia elastyczność skóry. W kontekście aktywności fizycznej często zatrzymujemy się na poziomie szyi, tymczasem jesteśmy całością, i tak jak mięśnie naszego ciała lubią  stymulację, także twarz oraz skóra głowy jej potrzebują. Czwartą zasadą zdrowego trybu życia jest profilaktyka swojego zdrowia, która pozwoli poznać Ci swój organizm i wcześnie reagować na wszelkie niepokojące zmiany.

Decydując się na krok w stronę zdrowej, promiennej i sprężystej skóry wykorzystaj także masażery, które przybliżą i wzmocnią wymarzony efekt, a korzystanie z nich będzie dla Ciebie chwilą relaksu i wytchnienia po ciężkim dniu.

Masażer manualny LUXURY – regularne stosowanie ujędrni skórę, poprawi jej kondycję.

NOVAFON Classic – kompletny produkt rozwijający czucie, uśmierzający ból, masujący ciało.

Masażer Beurer – idealny do masażu i tym samym relaksacji mięśni całego ciała.

 

Artykuł napisany na podstawie książki SKIN COACH Twoja droga do pięknej i zdrowej skóry – Bożena Społowicz