Pielęgnacja - wisienka na torcie w drodze do skóry pełnej blasku.

Jest ona dopełnieniem odpowiedniego stylu życia i diety. Te trzy elementy współgrają ze sobą tworząc całokształt właściwej troski o naszą skórę.

Podstawą pielęgnacji naszej skóry jest pielęgnacja domowa, celowana w Twoją skórę, czyli poznanie rodzaju Twojej cery, problemu i dobranie kosmetyków pod kątem Twoich indywidualnych potrzeb. Drugą, niemniej ważną kwestią jest stosowanie dedykowanych do ochrony przed szkodliwymi skutkami przebywania na słońcu kosmetyków, które zawierają filtry UVA oraz UVB. Chronią one nie tylko przed przedwczesnym starzeniem się skóry, ale także przed niebezpiecznymi nowotworami. Jeśli nie jesteś przekonana do stosowania filtrów codziennie, nakładaj je tylko w słoneczne dni. Do syntezy witaminy D wystarczy 15 minut przebywania na słońcu, nałóż filtry po tym czasie. Po trzecie - makijaż - źle dobrany może wysuszyć skórę, zatykać pory i przyczyniać się do powstawania przykrych zmian na twarzy. Używajmy sprawdzonych, indywidualnie dobranych do naszej cery kosmetyków kolorowych, unikajmy
w nich nadmiaru chemii, żeby móc cieszyć się makijażem uwydatniającym nasze naturalne piękno.

Ujędrnij, wygładź i wzmocnij swoją cerę! Żeby to zrobić nie potrzebujesz drogich oraz inwazyjnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym, wystarczy kilka minut dziennie w zaciszu swojego domu z Facial Flex, Face Former lub Lippbrator. Wypróbuj i przekonaj się patrząc z satysfakcją w lustro.

 

Artykuł napisany na podstawie książki SKIN COACH Twoja droga do pięknej
i zdrowej skóry – Bożena Społowicz