Porównanie możliwości FACIAL FLEX i FACE FORMER

         Zastanawiacie się, który z przyrządów do ćwiczeń twarzy wybrać?Celem tego artykułu jest wam pomóc w decyzji. Nie zamierzam szeroko rozwodzić się nad zaletami obydwu. Zarysuję jedynie cechy charakterystyczne, które mogą wpłynąć na zindywidualizowane wybory.

ZAKRES ODDZIAŁYWANIA

Jedno i drugie narzędzie do rzeźbienia twarzy ma dosyć szeroki wachlarz skutecznego zadziałania, od rehabilitacji neuromuskularnej całej grupy mięśniowej wokół ust - policzki, broda, łącznie z szyją. BRUKSIZM i clenching, czyli zaciskanie zębów, działanie przeciwzmarszczkowe, tonizujące mięśnie. W przypadku FACE FORMERA wskazuje się na możliwość ograniczenia lub eliminowania chrapania!

CZAS AKCJI

Znajdowanie czasu na trening w epoce pośpiechu?Hmmm...FACIAL FLEX dla skuteczności każe Wam wygospodarować 4 minuty dziennie, po dwie rano i wieczorem. FACE FORMER jest bardziej wymagający, bo oprócz ćwiczeń w ciągu dnia będziecie musiały (musieli) założyć płytkę na noc, która zadziała jak miękkie aparaty ortodontyczne, a te mają fantastyczny wskaźnik skuteczności , choć dłuższy niż wyniki przedstawiane przez producentów FACIAL FLEX.

MIEJSCE AKCJI

Ćwiczyć twarz można wszędzie!W pracy, przed ekranem, podczas oglądania filmu, w przypadku Face Formera podczas prasowania, u fryzjerki, w kinie - chociaż namiętny pocałunek partnera może okazać się lepszą metodą!Natomiast bezwzględnie ważne w przypadku FACIAL FLEXa może bardziej - stabilność i odpowiednie ustawienie brody. Co ma szczególne znaczenie w przypadku terapii lub rehabilitacji.

FEEDBACK

Niewątpliwie lepszy w przypadku FACIAL FLEXA; przyrząd bezwzględnie zmusza do ściągnięcia kącików do środka. Mamy więc doskonałą informację obwodową zwrotną. FACE FORMER tylko umożliwia, chociaż w jego przypadku ruch jest zarówno koncentryczny, jak i doprzedni. FLEX bije w tej kategorii na głowę FORMERA: zakres ruchu i jego szybkość są znacznie lepiej widoczne i odczuwalne!

SKUTECZNOŚĆ

Obydwa trenażery do twarzy są wyrobami medycznymi i mają potwierdzoną badaniami podłużnymi skuteczność kliniczną. Można je poczytać na stronie producenta. Mam wrażenie, że amerykański FACIAL FLEX ma sukcesy bardziej spektakularne w kosmetyce, zaś FACE FORMER jest długodystansowcem przypominającym bardziej aparaty stosowane w ortodoncji i mioterapii.

   CHCESZ PRZETESTOWAĆ?PODZIELISZ SIĘ OPINIĄ?

                               - skontaktuj się z nami: pjtherapeutic@gmail.com